O nas

Dla większości z Was Przedsiębiorstwo Społeczne brzmi pewnie tajemniczo.

I zadajecie sobie pytania: kim są i czym się zajmują?

Naszym nadrzędnym celem jest inicjowanie, propagowanie i realizowanie działań na rzecz rozbudzania aktywności zawodowej osób bezrobotnych,
przeciwdziałanie i łagodzenie skutków bezrobocia, szczególnie wśród osób pozostających bez pracy.

Naszą ofertą jest catering dla firm, przedszkoli, szkół oraz osób prywatnych.
W naszym jadłospisie znajdują się dania jarskie, mięsne oraz różnego rodzaju pieczone ciasta i ciasteczka.
Produkty z oferty inspirowane są przepisami kuchni polskiej, żydowskiej, greckiej oraz Bliskiego Wschodu tradycjami kulinarnymi krajów Ziemi Świętej.

Wiemy, że kluczem do sukcesu jest zadowolenie klienta. Dlatego wzajemna współpraca, utrzymywanie dobrych, partnerskich relacji, wzajemne zaufanie oraz najwyższa jakość usług świadczonych w konkurencyjnych cenach jest dla nas priorytetem. Troszkę historii…

Skała została obrobiona, zmniejszona i położona pod ołtarzem kościoła. Z biegiem czasu podłoga kościoła została pokryta mozaiką, jedną z najpiękniejszych w Ziemi Świętej. Mozaiki przedstawiają faunę i florę wodną doliny Nilu oraz nilometr czyli kamienny słup, który stał zanurzony w wodzie Nilu, monitorując poziom wody.

Mozaika 1
Mozaika 1
Mozaika 2
Mozaika 2
Nilometr
Nilometr

Przedsiębiorstwo Społeczne założyli członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Przemyskiej im. Św. Józefa Sebastiana Pelczara stąd nazwa naszego przedsiębiorstwa – Tabgha.

Tabga z gr. Heptapegon, „siedem źródeł” – to niewielki region położony u północnych wybrzeży Jeziora Tyberiadzkiego w Galilei, w północnym Izraelu. Znany jest z cudu rozmnożenia chleba i ryb przez Jezusa, czym zaspokoił głód wielu tysięcy pielgrzymów, a to idealnie symbolizuje cel działania naszego Przedsiębiorstwa Społecznego.

Na tej skale, na której Jezus dokonał tego cudu powstał około roku 350 p.n.e. mały kościół, a fundatorem był niejaki Józef z Tyberiady.

Wpływy egipskie znalazły się tu zapewne za przyczyną ówczesnego patriarchy Jerozolimy Martyriosa,
który sprawował piecze nad kościołem, a który część swojego życia spędził w Egipcie i zapożyczył stamtąd wiele elementów wystroju wnętrz.

Jego imię wspomniane jest nawet na mozaice w języku greckim. Kamyczki mozaiki mają wielkość średnio 8×8 mm. Zniszczone bądź zagubione uzupełniono współcześnie kamyczkami o tej samej wielkości.

Mozaika 3
Mozaika 3
Kościół Rozmnożenia chleba i ryb
Kościół Rozmnożenia chleba i ryb